Bine ati venit pe website-ul
Parohiei Slobozia Clinceni

Poruncă nouă dau vouă: Să vă iubiţi unii pe alţii, precum Eu v-am iubit pe voi, aşa să vă iubiţi şi voi unii pe alţii. Prin aceasta vor cunoaşte toţi că sânteţi ucenicii Mei, dacă veţi avea dragoste unii pentru alţii." (Ioan 13:34 - 35)

1 Hramul Bisericii 2 Foto 3 Contact

Activitati pastoral - misionare, culturale si social - filantropice

Parohia Slobozia Clinceni are urmatorul program saptamanal:
- Luni, Miercuri, Vineriora, intre orele 8 - 12 are loc Sfanta Liturghie urmata de rugaciuni pentru sanatate, dezlegari, spovedanii si impartasiri.
- Sambata, intre orele 8 - 12 are loc Sfanta Liturghie, parastase, botezuri, iar intre orele 16 - 18 Vecernia urmata de Cununii
- Duminica, intre orele 8 - 12 are loc Sfanta Liturghie si Predica. Dupa serviciul divin se fac rugaciuni de sanatate si diferite  alte nevoi, spovedanii si impartasiri. Intre orele 12 - 14 se fac Botezuri dupa caz, Cununii intre orele 14 - 18.